סקירת נעלי הכביש – ON Running Cloudflyer

on_logo.jpg

 

היי חברים,

כמו שרובכם הגדול כבר מכיר אותי, אני חסיד נלהב של מותג HOKA ONE ONE לפחות במה שקשור לריצות כביש.

אבל כיום, במיוחד תודות לסקירות הנעליים, ללימוד וההתפתחות העצמית שלי בריצה, ובשל הירידה לדרופים נמוכים –  אני כבר לא "גרופי" של אף מותג אלא מתאים את הנעל לאופי ומרחק.

התובנה האישית שלי היא שנעל מקסימלית לאו דווקא תתאים לכל משטח, ואם לומר משהו על נעלי HOKA, הן אמנם בעלות שיכוך מדהים מצד אחד, אך לא בעלות אחיזת כביש מדהימה בתנאים רטובים מצד שני. לשמחתי פנה אלי מר' ישראל חן, היבואן של ON RUNNING בכדי שאבחן את המותג. כבר כמה זמן שאני שוקל לבחון את המותג ON RUNNING מכיוון שיש עליו ביקורות נהדרות בחו"ל ובמיוחד בגלל הטכנולוגיה של השיכוך, אותם מיני "עננים", אשר לטענת החברה גורמים לחוויית ריצה ייחודית ולשיכוך אופטימלי. האם גם כך הרגשתי אני?

 

On-Cloudflyer-01

 

הדגם אשר נמצא כמתאים לי ביותר הינו ה- ON CLOUDFLYER אשר מוגדר כדגם ייעודי לריצות ארוכות בדגש לאנשים עם קריסה פנימה. כאחד שסובל מקריסה פנימה אך רץ גם עם נעליים ניטרליות, עניין אותי לבחון עד כמה התיקון מרגיש נכון וטבעי, ועל כך בהמשך הסקירה.

 

קצת פרטים יבשים על הנעל:

  • משקל: 280 גר'
  • נעל יעודית לתיקון קריסה פנימה של קשת כף הרגל
  • דרופ: 7 מ"מ

אופי הבחינה התבצע רובו באזור כבישי הקיבוצים והמושבים באזורי, אזור "המרובע" וכביש רמת השופט, אימוני אינטרוולים ביקנעם המושבה וכן כאימון עליות ב- "שביל חומצת חלב".
נתחיל מכך שהנעל מאד נעימה ומרגישים זאת ברגע שמכניסים את כף הרגל פנימה. לנעל יש שיטה לשריכת שרוכים אשר גורמת לחלק הקדמי של הנעל להימשך לכיוון הרגל עצמה ולחבוק במקביל את תא הבהונות, אך לא יתר על המידה. הדבר נעשה ע"י שתי לולאות ייעודיות אשר נמצאות בשני צדי הנעל. תא הבהונות של הנעל נמצא מרווח דיו ולא נתקלתי בכל לחץ או אי נוחות. הנעל מרגישה קלה יותר ממשקלה האמיתי ובהחלט הורגש שהיא תורמת לתנע בריצה עצמה.

 

On-Cloudflyer-loops2

 

דבר נוסף שאני מוצא באופן אישי מאד נוח בנעליים בכלל, ובנעלי ה ON CLOUDFLYER בפרט הוא אותה לשונית בעקב. משיכה קטנה והרגל במקום. תקראו לי קטנוני אבל לי זה עושה את זה.

 

on-cloudflyer

 

כדי שנהיה הכי ברורים וחדים – זו לא נעל לריצות בזון 2. זו נעל שמיועדת למהירות נקודה סוף פסוק. הנעל עברה איתי בסביבות ה- 250 ק"מ ולא הראתה סימני שחיקה משמעותיים. עבורי ההרגשה היתה שהנעל נפתחת בקצבים של מתחת ל-  05:30 דק'/ק"מ. שלא תבינו אותי לא נכון – אפשר לרוץ עם הנעל הזו גם בקצבים מעל, אך להרגשתי זו נעל עם העברת כוח ורספונסיביות גבוהה מאד מהאספלט ולאו דווקא כפי שהיא מתוארת כבעלת שיכוך מקסימלי.

עבורי זו נעל שהייתי לוקח לתחרות של עד חצי מרתון, לא מעבר. התמיכה הקלה בנעל הורגשה בעדינות רבה ומצאתי אותה יעילה עבורי. יש לזכור כי אין ולא יהיה תחליף למדרס אנטומי ולפעמים אף עדיף לרוץ עם נעליים ניטרליות ולא עם כאלה בעלות תיקון. מאד אינדיבידואלי.

בריצות נפח של מעל 30 ק"מ, שיכוך ה"עננים" הרגיש נוקשה מאד ולא עשה את העבודה, לפחות עבורי. כאחד שנוחת על מרכז הקשת וטיפה צפונה, עצם העניין שרוב השיכוך מתבסס בעקב יצר עבורי חוסר נוחות.

 

On-Cloudflyer-02

 

דבר נוסף אשר מצאתי אותו די מרגיז הוא עניין האבנים אשר נתקעות בחריצי הסוליה –  בין אם לפעמים בתוך ה"עננים" עצמם ולפעמים בחריץ המרכזי בסוליית הנעל. לא פעם מצאתי את עצמי באמצע אימון עוצר ומוציא אבן. מרגיז. התופעה מוכרת וידועה ואין בלוג בחו"ל שלא ציין זאת. מצד שני – זו הגברת כמו שאומרים.

 

logo-On

 

לסיכום:
נעל מהירה ועצבנית. מיועדת לרצים תחרותיים, רצים מהירים ולאו דווקא לרץ בתחילת דרכו וכמובן שהיא אינה ייעודית לרצים בעלי מסה כבדה. הנעל עשויה מחומרים מאד איכותיים ולא נתקלתי בשום בלאי. לא בסוליה, לא בגפה וכמו שנאמר ביידיש "גורנישט".  כיאה לחברה שוויצרית הכל תוכנן בשלמות עד הפרט האחרון.

האם אני ממליץ על הנעל?

אני בהחלט ממליץ על הנעל אך עם הסייגים שציינתי מעל.

אני מודה ליבואן, מר' ישראל חן על הבעת האמון בי ובסקירותיי. אין זה מובן מאליו מבחינתי ואני רואה בפרגון כהדדי. בנוסף חשוב לי לפרגן לשניים שנמצאו מאחורי הקלעים – אלעד זינגר ודבי לוי. תרמתם רבות לנושא ועל כך תודתי הכנה.

נתראה בשבילים ובדרכים.

שלכם,
יניב

Leave a reply:

Site Footer