סקירת נעלי הכביש Hoka Arahi


Image result for hoka logo

 

היי חברים,

"אלף כבאים לא יצליחו לכבות אותי…" אין ספק שממציא Hoka לא היה חבר להקת גזוז, אבל אני גם בטוח שהוא לא ידע כיצד המותג שלו יסחף אחריו גל שלם של עדת מאמינים ויהפוך לאחד המותגים הנחשבים ביותר בעולם הריצה בכלל ובזמן כה קצר.

לפני ארבעה חודשים, ופלוס מינוס 400 ק"מ של שימוש, החלה הסקירה של נעלי הכביש המתקנות של חברת Hoka ה-Arahi.

מי שמכיר אותי יודע עד כמה אני אוהב ומחובר למותג, וכל עוד היבואן היה מאמן הריצה שלי, נמנעתי מלהוציא סקירות על החברה. כיום, כאשר אני מתאמן תחת מאמן אחר, אני לא רואה כל בעיה להעלות סקירה על המותג ולשתף אתכם הקוראים בחוויותי עימו.

 

 

המותג Hoka OneOne נמצא בשוק הישראלי משנת 2013 ודי מיד הפך משגעון רגעי לאחד המותגים המבוקשים והנצרכים ביותר ע"י קהילת הרצים בארץ, זאת תודות לשיווק נכון והיצע מגוון לקהלי יעד השונים.

הסיבה לבחירה האישית שלי בדגם הזה, מעבר לסקרנות גרידא, היתה מכיוון שאני סובל מקריסה קלה בכפות הרגליים, וזהו הדגם היחיד של Hoka אשר מיובא לארץ ועונה לי על הצורך הנ"ל.

 

 

לשאלת הגילוי הנאות: את הנעל קיבלתי מהיבואן לפני ארבעה חודשים וכמו בכל סקירה המידע מועבר אליכם הקוראים בצורה ישירה ללא התערבות גורם זה או אחר.

אני מודע לכך שלסקירותיי יש השפעה ישירה עליכם הקוראים בבואכם לרכוש מוצר זה או אחר. דעו כי אין זה משנה באם רכשתי מוצר או אם קיבלתיו למטרת סקירה. תמיד אכתוב את האמת שלי ומה עבד או לא עבד עבורי.

מי שמעוניין מוזמן בשמחה לעקוב אחר הריצות שלי בחשבון ה- Strava שלי.

 

Image result for hoka arahi

 

תיאור כללי:

 • משקל: נע בין 200-260 גר' (תלוי מידה והגדר ז/נ)
 • דרופ: גברים – 5 מ"מ ונשים 4 מ"מ
 • תיקון מדיאלי כדי למנוע פרונציית יתר במהלך הנחיתה
 • סוליית EVA J-Frame קלה
 • גופיפים למניעת החלקה
 • הנעל מגיעה גם בגרסה רחבה
 • המחיר המומלץ לצרכן באתר היבואן – 579 ש"ח

 

 

אני בחלט מגדיר את עצמי כרץ שהתנסה בלא מעט זוגות נעליים מכמה וכמה מותגים, (מוזמנים לקרוא את סקירותיי על נעלי הריצה של On Cloud, Inov8, Brooks), והשילוב של ריצות, בין אם נפח ובין אם איכות גם בכביש, למרות הכנותיי לאירוע השטח באוקטובר, הוא נדבך מבורך אשר תורם רבות באימון בכלל ובחינת הנעליים בפרט.

 

Related image

 

כאן למעשה מתחילה הסקירה כאשר במהלך ארבעת החודשים האחרונים שאלתי את עצמי מספר שאלות:

 1. כיצד הנעל תתפקד בריצה משולבת – כביש ושטח במקביל.
 2. מהי אחיזת הנעל במשטחים שונים – כביש/שבילים לבנים?
 3. מהי אחיזת הנעל בתוואי משתנה – עליות וירידות טכניות/ריצה בסינגלים.
 4. כיצד הרגל מרגישה לאחר אימון איכות – קרי אימון עליות הן בשטח והן בכביש?
 5. כיצד הרגל מרגישה לאחר ריצת נפח ארוכה?
 6. האם יש לנעליים ערך מוסף?
 7. האם משקל הנעל הורגש ואם כן לאחר כמה ק"מ?
 8. האם הנעל רספונסיבית?

 

Image result for hoka arahi

 

 

איכות וגימור הנעל:

חברת Hoka בהחלט הציגה חידוש מרענן וגפת הנעל התלת ממדית נעימה, אוורירית וגמישה. בניגוד לכל הנעליים שסקרתי עד כה הגפה של ה- Arahi הינה הגפה הכי נעימה שנתקלתי בה, ומעבר להיות הנעל עם תא בהונות גדול ביחס לדגמי Hoka משנים קודמות, התוספת של גפה גמישה הינה מבורכת ומורגשת.

סוליית הנעל היא מאד נעימה ומשככת. לשמחתי הגופיפים המונעים החלקה, קיימים גם דגם Conquest 3, עשו עבודתם נאמנה ואני יכול לומר בלב שלם שהנעל הזו לא החליקה באף משטח רטוב בימי הגשם שפקדו אותנו והדבר נבחן לא אחת במיוחד באימוני איכות כדוגמת אינטרוולים ו/או פארטלק בכבישי יקנעם מושבה ותחת אבני הפאבה בעיר פארמה באטליה.

 

 

חווית הריצה שלי עם ה- Hoka Arahi:

למרות היות הנעל נעל כביש היא ספגה בקלות רבה את שבילי העמק ולא הורגש שוני מהותי בתחושת הרעננות האופיינית למותג לאחר ריצות איכות ונפח. אחיזת הסוליה היתה ללא רבב בין אם בכביש, לרבות כבישים רטובים ,(נבחן לא אחת בטיול האחרון לאטליה), ובשבילים הלבנים וחלק מהסינגלים של עמק יזרעאל והגלבוע.

השיכוך של דגם ה- Arahi, אשר אני רואה אותו כבינוני בהשוואה נאמר לדגמים כגון ה- Stinson או ה- Bondi, לא גרע מרספונסיביות הנעל וכל נחיתה תורגמה לאנרגיה ולהמשך הצעד הבא. (על כך ארחיב בסקירת מע' ניתוח הריצה של חברת RunScribe אשר תתפרסם בקרוב).

משקל הנעליים, במקרה של הנעליים שלי, עמד על כ-260 גר'. קיימים בשוק זוגות דומים במשקל נמוך מזה, ולעניות דעתי זהו דגם אשר יכול להיות ייעודי הן לתקופת האימונים וכמובן לעת תחרות. שילוב החומרים הן בסוליה והן בגפה הינו מצוין ולאורך כל הסקירה לא נצפה כל בלאי בנעל. אני צופה שאורך חיי הנעל, הינו לפחות 800 ק"מ – זאת אגב בהסתייגות קלה מכיוון שאני בוחן את הנעל עפ"י סגנון הריצה שלי קרי: תדירות הצעדים, מנח נחיתה, עצמת נחיתה, המשטח בו אני מתאמן וכיו"ב.

 

 

דברים שאהבתי בנעל ה- Hoka Arahi:

 • עמידות גפה וסוליה
 • אחיזת הסוליה בתוואי משתנה
 • אחיזת הסוליה בשטחים רטובים
 • שיכוך מצוין
 • דרופ נמוך
 • רספונסיביות
 • תא בהונות רחב

 

דברים שפחות אהבתי בנעל ה- Hoka Arahi:

 • משקל

 

 

לסיכום:

האם מצאתי את דגם ה- Arahi נוח בריצות הארוכות ובריצות איכות?

הנעל מתפקדת נהדר במגוון האימונים ובמגוון שטחים וזאת למרות שבהווייתה היא נעל המיועדת לריצות כביש.

 

האם היות ה- Arahi נעל מתקנת הורגש במהלך הבחינה?

התיקון הדינמי אכן הורגש ולטובה. אני מברך על כך שחברת Hoka השכילה לייצר נעל שנותנת מענה לציבור לא מבוטל של רצים.

 

האם אני ממליץ על הנעל Hoka Arahi?

אני בהחלט ממליץ בחום על דגם ה- Arahi לכל מי שסובל מקריסה קלה כמוני.

 

 

נתראה בשבילים ובדרכים.

שלכם,

יניב

 

Leave a reply:

Site Footer