סקירת משקפי השמש Oakley Radar EV Path עם עדשת Transitions

 

image

 

היי חבר'ה,

מזה חודשיים שאני רץ ובוחן את משקפי השמש של חברת  Oakley. הדגם שנבחן הינו ה- Radar EV Path עם עדשת Transitions כאשר הייחודיות בעדשה זו היא שביכולתה להתכהות ולהתבהר ביחס ישיר לעצמת השמש. בקרוב תצא סקירה גם על עדשת Prizm Road גם היא של Oakley.

 

הבחירה בדגם הספציפי הזה הגיעה בשל ריבוי ריצות שטח בתנאי תאורה משתנים. בין אם מדובר בריצות לילה על מסלול סובב עמק או ריצות בוקר מוקדמות. חיפשתי את המוצר שייתן לי את המקסימום ולשמחתי הרבה הבחירה התגלתה כנכונה.
image

 

לשאלת הגילוי הנאות: את הזוג הנ"ל קיבלתי למטרת הסקירה ע"י מר' איציק שטרן מהחנות "טל אופטיקה" בנתניה, נציג חברת לוקסוטיקה – יבואנית אוקלי בארץ. בנוסף אציין כי הוסכם שלא משנה מה תהינה תוצאות סקירותיי המשקפיים יישארו בבעלותי.

 

20160710_130053

 

במהלך בחינת המשקפיים עלו השאלות הבאות:

  1. האם העדשה מתבהרת לחלוטין בריצות לילה? התשובה על כך היא כן.
  2. האם העדשה מתכהה לחלוטין בריצות בוקר מאוחרות ו/או צהריים? התשובה על כך היא כן.
  3. האם העדשה מגנה מפני חול, אבק, גופים זרים במהלך הפעילות? התשובה על כך היא כן.
  4. האם העדשה יעילה בפיזור אדים? התשובה על כך היא כן.
  5. האם המשקפיים יושבים בצורה הדוקה ולא מקפצים על הפנים? התשובה על כך היא כן
  6. האם המשקפיים קלים או שמורגשת אי נוחות במהלך ריצות הנפח ו/או ריצות אינטרוולים? המשקפים כמעט ולא מורגשים וכמו כן לא הורגשה כל אי נוחות בין אם באזור האף או האוזניים בריצות הנפח.

 

20160710_125944

 

כחובב Oakley מזה שנים אני חייב לציין שלא הופתעתי מאיכות החומרים. המשקפיים יושבים בצורה אופטימלית. בין אם באימוני אינטרוולים, פארטלק, אימוני עליות ותוואי שטח משתנה – המשקפיים לא זזות ומגנות על העיניים.

 

20160710_131205

 

ההפתעה הגיעה מעדשת ה- Transitions, ובהשוואה שערכתי, בדגש בריצות הנפח, בין משקפי Rudy Project עם עדשת ImpactX המתכהה אף היא, מצאתי שעבורי ה Oakley היו יותר נעימות, יותר חדות, בין אם בריצות בתנאי שמש חזקה או בריצות הלילה, בהן העדשה הפכה לשקופה לחלוטין. בנוסף יש לציין שמבנה העדשה הרחב תרם רבות להגנה מפני אבנים קופצות במהלך ריצות שטח.

מחיר המשקפיים הינו 680 ש"ח

 

לסיכום:

מדובר במוצר מעולה שעבורי עשה את העבודה ואף מעבר לזה. עצם העניין שאני יכול לקחת את המשקפיים, לרוץ איתם בכל תנאי תאורה: בשעות הבוקר המוקדמות והזריחה, בשעות בין ערביים ואף בריצות הלילה, רק מעידות עבורי עד כמה המוצר טוב ומקצועי.

ניתן לייצר עדשות יעודיות גם לבעלי משקפיים עם מרשם, כמובן בעלות נוספת.

האם אני ממליץ על משקפי השמש Oakley Radar EV Path – Transitions ?
התשובה היא חד משמעית כן.

נתראה בשבילים ובדרכים.

שלכם,

יניב

 

 

 

 

Leave a reply:

Site Footer