סקירת משקפיי השמש Oakley Radar EV Path עם עדשת Road Prizm

 

image

 

 

היי חבר'ה,

מזה חודשיים וחצי שאני רץ ובוחן את משקפי השמש של חברת  Oakley. הדגם עליו נדבר היום הינו ה- Radar EV Path עם עדשת Road Prizm אשר בניגוד לעדשת ה- Transitions עליה יצאה סקירה לפני כשבועיים, עדשת ה- Road Prizm ייעודית לרוכבי הכביש אך מתאימה גם לרצים.

הבחירה בדגם הספציפי הזה הגיעה תודות לשילוב האימונים שלי לקראת מרוץ סובב עמק כאשר את מרבית הריצות אני אמנם מבצע בשטח, אך חלק לא מבוטל נעשה גם על כבישי הקיבוצים כאן בעמק יזרעאל.

 

לשאלת הגילוי הנאות: גם את הזוג הנ"ל קיבלתי למטרת הסקירה ע"י מר' איציק שטרן מהחנות "טל אופטיקה" בנתניה, נציג חברת לוקסוטיקה – יבואנית אוקלי בארץ. בנוסף אציין כי הוסכם שלא משנה מה תהינה תוצאות סקירותיי המשקפיים יישארו בבעלותי.

אני מודע לכך שלסקירותיי יש השפעה ישירה עליכם הקוראים בבואכם לרכוש מוצר זה או אחר. דעו כי אין זה משנה באם רכשתי מוצר או קיבלתיו למטרת סקירה. תמיד אכתוב את האמת שלי ומה עבד או לא עבד עבורי.

 

20160713_111751

 

במהלך בחינת המשקפיים עלו השאלות הבאות:

  1. האם העדשה יעילה בפיזור אדים? התשובה על כך היא כן.
  2. האם העדשה נעימה לעין גם בתנאי שטח ולאו דווקא על מסלול האספלט? התשובה על כך היא כן.
  3. האם המשקפיים יושבים בצורה הדוקה ולא מקפצים על הפנים? התשובה על כך היא כן
  4. האם המשקפיים קלים או שמורגשת אי נוחות במהלך ריצות הנפח ו/או ריצות אינטרוולים?
  5. האם העדשה מציגה אובייקטים על הכביש בצורה חדה? התשובה על כך היא כן.
  6. האם הרגשתי שוני מהותי בין עדשת ה- Transitions אל מול ה Road Prizm? התשובה על כך היא כן.

המשקפים כמעט ולא מורגשים וכמו כן לא הורגשה כל אי נוחות בין אם באזור האף או האוזניים בריצות האיכות והנפח.

 

מבט קדמי

radarevpathprizmroad2

 

כחובב Oakley מזה שנים אני חייב לציין שלא הופתעתי מאיכות החומרים. המשקפיים יושבים בצורה אופטימלית. בין אם באימוני אינטרוולים, פארטלק, אימוני עליות ותוואי שטח משתנה – המשקפיים לא זזות ומגנות על העיניים.

 

מבט צדי

radarevpathprizmroad1

 

כוחה של העדשה הינה במהלך ריצות ו/או רכיבות על מסלול האספלט. הפרדת הצבעים, מניעת החזר האור מהאספלט, החדות שלה אשר גורמת לכל אובייקט על הכביש לבלוט – הם הכוח האמתי של עדשה הזו ובהחלט תתאים יותר לספורטאים המתאמנים בכביש.

מי שמעוניין ישנה גם גרסה ייעודית לשטח אותה טרם ניסיתי, אך אני מאמין שהיא באותה רמה.

 

בחינה בשעת צהריים בציפורי

20160719_183121

 

יש לקחת בחשבון שבניגוד לעדשת ה- Transitions המשקפיים האלה אינם רב שימושיים. לא תוכלו לקחת אותם לריצות לילה או טרום עלות השמש.

לאורך כל תקופת הבחינה המשקפיים תפקדו בצורה מעולה ותרמו הן לחווית הריצה בכלל והשימוש במגוון תנאים בפרט. מעבר לריצה לקחתי את המשקפיים לכמה וכמה רכיבות יוממות על אופני הברומפטון המתקפלים שלי. גם שם הם הצטיינו ואין זה דבר של מה בכך.

 

20160710_143341

 

לסיכום:

מדובר במשקפי קצה שעבורי עשו את העבודה. אמנם הן ייעודיות אך ורק לתנאי תאורה חזקה אך יש לזכור שמרבית הריצות או הרכיבות מתבצעות בשעות האלה ובשל הטכנולוגיה הייחודית של העדשה, כל שימוש אחר יוריד מערכן.

 

האם אני ממליץ על משקפי השמש Oakley Radar EV Path – Road Prizm ?
התשובה היא בהחלט כן.

נתראה בשבילים ובדרכים.

שלכם,

יניב

 

 

 

 

Leave a reply:

Site Footer