סקירת כפפת השתייה Ultimate Direction AMP

 

image

היי חברים,

 

כבר חודשיים שאני רץ ובוחן את כפפת השתייה החדשה של חברת Ultimate Direction ה- AMP. כחובב של מוצרים דומים, ראו ערך מבחן משווה על כפפות שתייה שערכתי לפני כשנה, אני מוצא שכפפת שתייה היא מוצר חובה, לפחות עבורי.

 

לשאלת הגילוי הנאות: את הכפפה רכשתי בחנות היבואן יחד עם ווסט הריצה Ultimate Direction ,PB 3.0 Vest עליו תצא סקירה בימים הקרובים.

 

20160711_100127

 

לראייתי כל פתרון שתייה בדמות כפפה חייב לעמוד בשלושה קריטריונים:

1. חביקה

2. תפעול/שימוש נוח

3. יכולת נשיאה פינימית – ג'לים, מפתחות, כסף וכו'

 

 

amp

 

נתונים יבשים:

 

  • הכפפה מגיעה עם שפופרת בנפח של 500 מ"ל
  • לכפפה שני כיסים עמוקים
  • החביקה מתבצעת באמצעות אבזם ייעודי
  • שתי גומיות חובקות את פתח השפופרת למניעת תזוזה בזמן הריצה
  • מחיר – 190 ש"ח

 

את מרבית הריצות הקצרות שלי, בין אם בכביש ובין אם בשטח, ביצעתי עם הכפפה הנ"ל לרבות אימוני טמפו ואינטרוולים. רציתי להרגיש האם יש שוני בחוויה בריצות השונות.

 

שאלות נוספות שעלו תוך כדי:

  1. האם החביקה תשתחרר תוך כדי אימון עצים?
  2. האם הרכב וסוג הבד נעים וסופג זיעה?
  3. האם מלבד החביקה לכף היד, השפופרת נשארת צמודה אל פנים הכפפה?

 

אז הגיע הזמן לסקירה עצמה ונתחיל מהקל אל הכבד כמו שאומרים.

 

האם חלוקת התאים נוחה ופרקטית?

למרות שני הכיסים העמוקים, ולאחר שימוש כמעט יומיומי בחודשיים האחרונים, לא הייתי ממליץ לקחת את מפתחות הרכב או כסף בכפפה. הייתי מייעד את הכיסים אך ורק לתזונה. האידאלי מבחינתי הוא לשים בתאים ג'לים, אך גם חטיפים כגון חטיפי חלבון והתאוששות ניתן להכניס פנימה, אם כי זה לא הכי נוח מבחינת אחיזה.

 

20160711_094433

 

האם הרכב וסוג הבד הרגיש נעים לאורך הבחינה?

הבד מרגיש נעים, לא התגלה גירוי זה או אחר ולאחר הריצה ניתן לכבס ידנית את הכפפה וזו מתייבשת במהירות. בהחלט הייתי שוקל להוסיף בד סופג זיעה כמו שקיים בכפפה של חברת Salomon.

 

20160710_130515

 

האם החביקה הוכיחה עצמה במהלך הבחינה?

הסיבה לבחירת הדגם הנ"ל, בניגוד לשאר הדגמים החדשים, החל תודות לחביקה. אני מוצא שחביקה מסוג זה נותנת הרגשת בטחון שהכפפה לא תברח, תקפוץ או תשתחרר ובכך תצמיד את השפופרת אל כף היד.

אבל, וזהו אבל גדול מאד, מלבד בחביקה האחורית לא השכילו המעצבים בחברת Ultimate Direction לחשוב גם על חביקה לשפופרת עצמה בחלק התחתון, אשר תמנע את תנועת שפופרת המים במהלך הריצה.

פתרון נוסף אותו הייתי שוקל הוא להוריד מטה ב-1 ס"מ את החביקה – אז המנח היה נכון יותר ואולי היה מונע את הרגשת הקפיצות של השפופרת.

לאורך כל הבחינה, השפופרת קיפצה והתנדנדה לה בחלקה התחתון, בניגוד גמור לכפפות הן של Salomon והן של Inov 8, ובהחלט גרמה לאי נוחות.

 

 

20160710_130440

 

חברים אני מוכן להתפשר על גירוי קטן כמו עם הכפפה של Inov 8. אני מוכן להתפשר על נשיאת מפתחות וכסף ולשאת אותם בכיס המכנס. אני בפירוש לא מוכן להתפשר על נוחות שימוש וחביקה. עבורי הכפפה לא עשתה את העבודה – נקודה.

 

לסיכום:

כפפת השתייה של Ultimate Direction מדגם AMP לא עברה את המבחן האישי שלי ואני בפירוש לא יכול להמליץ עליה.

 

נתראה בשבילים ובדרכים.

שלכם,

יניב

 

Leave a reply:

Site Footer