סקירת ווסט הריצה Raidlight Responsive 3L Race Vest

תוצאת תמונה עבור ‪raidlight logo‬‏

היי חברים,

"חום יולי אוגוסט אז היה כבד מאד…" אמנם שלמה רץ רק על הבמה בקיסריה, אבל הוא ידע טוב מאד למה הוא התכוון בשיר.

לפני שישה חודשים נחת ווסט הריצה החדש של  חברת Raidlight ה- 3L Responsive לבחינה וסקירה ארוכת טווח. אני מאמין שלאחר 400 ק"מ מצטבר של שימוש אני בהחלט יכול לתת עליו סקירה כנה ואמיתית.

משמו בלבד, Responsive 3L, ניתן ללמוד כי הווסט הינו ווסט מינימלי והחלטתי לבחון האם המושג Less Is More נכון לווסט הנ"ל והאם הווסט מתאים עבורי כרץ למרחקים ארוכים בתחילת דרכו.

חשוב לציין כי חברת Raidlight הוציאה השנה סדרה חדשה של ווסטים מדגמי ה- Responsive בנפחים של 10L ו- 20L. הווסטים של Raidlight מיועדים לנשים וגברים כאשר השוני הוא רק במבנה הווסט אך חלוקת ומבנה התאים הינו זהה לכל הווסטים.

כאשר בוחנים בהשוואה לדגמים הקודמים של חברת Raidlight, אין ספק שבוצעה מחשבה בתכנון הווסטים החדשים והחברה הייתה קשובה לפתרונות אותם העלו הצרכנים בפורומים השונים בחו"ל. לדוגמה: פתרון נשיאת מוטות הליכה מלפנים בצורה שלא תגביל את הרץ – הדבר יבוא לידי ביטוי בסקירה עצמה.

 

לשאלת הגילוי הנאות: את הווסט הנ"ל רכשתי למטרת הסקירה ישירות מחנות היבואן וכמו בכל סקירה המידע מועבר אליכם הקוראים בצורה ישירה ללא התערבות גורם זה או אחר.

אני מודע לכך שלסקירותיי יש השפעה ישירה עליכם הקוראים בבואכם לרכוש מוצר זה או אחר. דעו כי אין זה משנה באם רכשתי מוצר או אם קיבלתיו למטרת סקירה. תמיד אכתוב את האמת שלי ומה עבד או לא עבד עבורי.

 

Photo: Tomer Feder

 

אחזור מעט על כמה פרטים שציינתי בפוסט הראשוני בפייסבלוג. ה- Responsiv 3L הינו ווסט ריצה ייעודי ליום התחרות או לריצות נפח בינוניות. ניתן לחבר לווסט מוטות הליכה הן בחלקו הקדמי והן בחלקו האחורי.

ל- Responsiv 3L יש בסה"כ 5 תאים. זאת על מנת לאפשר מצד אחד וורסטיליות והתאמה אישית לכל רץ ורץ ומצד שני לשמור על מינימליזם ומשקל נמוך.

 

מפרט כללי:

 • הווסט מגיע בשתי – S/M M/L
 • נפח כללי: כ- 3 ליטרים
 • מגיע עם שתי שפופרות סיליקון בנפח של 350ml
 • 4 כיסים מלפנים
 • תא מרכזי מאחור
 • תובלים ייעודיים למוטות הליכה הן מלפנים והן מאחור
 • משקלו היבש של המנשא הינו 160 גר'
 • מחיר – 540 ש"ח

 

 

אני בחלט יכול לראות עצמי כרץ שהתנסה בלא מעט פתרונות שתייה בכלל ובווסטים ממותגים שונים בפרט, (מוזמנים לקרוא את סקירותיי על ווסטיי הריצה של Salomon, Ultimate Diraction, UltraSpire ו- Inov8), ולפי דעתי אין טוב מהזמן הנוכחי בו אני מתאמן לתחרות האולטרה הראשונה שלי בהרי ירושלים מלבחון ציוד ייעודי שכזה ולגלות האם הוא פרקטי עבורי.

 

כאן למעשה מתחילה הסקירה. במהלך ששת החודשים האחרונים שאלתי את עצמי כמה שאלות:

 • האם הנפח מספיק למטרה לשמה אני מתאמן?
 • האם כמות הכיסים ובדגש חלוקתם נוחה לשימוש במהלך הריצה?
 • מהו הציוד אשר אני באמת נושא עלי בנוחות בווסט הנ"ל בדגש על התקופה הנוכחית?
 • מהו להגדרתי ציוד חובה והאם קיימת הפרדה בין ציוד לזמן אימון לבין ציוד ליום התחרות ?
 • האם מדובר בווסט שמתאים לכל מזג אוויר?

 

Photo: Tomer Feder

 

את הסקירה חילקתי למספר מרכיבים והרי הם לפניכם:

אתחיל דווקא מהציוד אותו אני נושא בכל בחינה של ווסט אל מול ציוד חובה בכל ריצה. לכל רץ התובנה שלו בנוגע לציוד חובה וזו כמובן מתחלקת הן לאימונים והן ליום התחרות.

להערכתי מכיוון שמרבית המרוצים מאורגנים בצורה נאותה, לא ראיתי הרבה רצים אשר סוחבים עליהם ציוד בסגנון של "כל הבית על הגב", אלא לוקחים את הציוד הבסיסי ואפילו המינימלי בכדי שחווית הריצה והתחרות תהיה זו שמתווה את הדרך.

רשימת הציוד שתראו מיד היא סוג של הכלאה בין חובה לבחירה. זו הרשימה שנמצאת עלי ברוב ריצות הבחינה והסתגלות, ולו בשביל לחוות "על הבשר" כיצד כל ווסט מרגיש ומתנהג במיוחד בריצות הנפח.

 

הציוד המקסימלי שלי בריצות ארוכות:

 • 2 פלאסקים בנפח של 500 מ"ל
 • שקית שתייה בנפח של 1.5L-2.0L (תלוי עונה בשנה)
 • ג'לים של 32Gi או Gu.
 • טבליות איזוטוני (במידה ויש נק' למילוי מים)
 • כדורי מלח
 • 4-6 חטיפים
 • פנס ריצה
 • סוללות לפנס (גיבוי בריצות הלילה)
 • מטען נייד לפלאפון/שעון
 • ערכת עזרה ראשונה בסיסית
 • תחבושת אלסטית מקררת של CoolCore
 • ג'ל אלכוהול לחיטוי
 • מגבונים לחים/נייר טואלט
 • מצלמה ודורגלים
 • מוטות הליכה מתקפלים
 • כסף

 

איכות וגימור הווסט:

חברת Raidlight היא בהחלט מהחברות הבולטות והחדשניות בתחום הווסטים בכלל ובנושא בחירת סוג הבד לווסטים בפרט. רק השנה הן חברת Salomon והן חברת Nathan, (לחץ על הקישור לסקירה) ביצעו יישור קו וכל הווסטים התחרותיים שלהם מיוצרים מאותו סוג בד כמו זה של Raidlight. בחלקו האחורי של הווסט אנו נמצא את שתי גלגלות הצמצום אשר תורמות מאד לחביקת הווסט על הגוף ובכך גורמות לו להרגיש "כעור שני".

הווסט בהחלט מרגיש ומתפקד "כעור שני" והוא כמעט בלתי מורגש אם כי אני חייב לציין שבהשוואה לדגם של שנה שעברה, הדגם החדש נוקשה יותר ופחות גמיש באזור העורף אך על כך בהמשך הסקירה.

 

מידות וחלוקת תאים:

חברת Raidlight לא שינתה את מידות הווסטים אבל בהחלט ניכר שינוי במבנה הווסט, בדגש על הרכב וסוג הבד, כפי שתיארתי קודם לכן באזור העורף ולכן בבואכם לרכוש את הווסט, אני ממליץ שתעשו זאת בחנות מתמחה ולא ברכישה באינטרנט.

 

חלוקת תאים מלפנים

 

מלפנים נמצא ארבעה תאים. שני תאים מאורכים אשר מגיעים עם שתי שפופרות שתייה בנפח של 350ml ושני תאים עמוקים לנשיאת תזונה או כל ציוד שתמצאו לנכון לשאת במהלך האימון ו/או התחרות.

בחלק הקדמי ישנם שני חבקים ייעודיים למוטות הליכה. מניסיון של כמה וכמה ריצות ארוכות המוטות לא קופצים ומאד נוח לרוץ איתם גם כשהם מחוברים מלפנים. כמו כן כפי שאתם רואים בתמונה קיימת גם משרוקית חלילה וחס אם נצטרך לקרוא לעזרה.

 

חלוקת תאים מאחור

 

מאחור ישנו תא בודד גדול אשר ייעודי הן לנשיאת שקית שתייה והן לציוד נלווה כגון ביגוד, פנס ראש, מגבונים וכו'.

אני השתמשתי בתא הן לשקית שתייה והן לציוד בתוך שקית אטומה כאשר שתי השקיות נתלו על חבק מערכת השתייה ללא  בעיה.

 

Photo: Tomer Feder

 

 

חווית הריצה שלי עם הווסט:

כל מי שעוקב אחרי חשבון ה- Strava שלי רואה שאת מרבית ריצות הנפח אני עושה כרגע על מסלול סובב עמק.

נתחיל מעניין המידה. המידות של Raidlight  הן מעט שונות ממרבית הווסטים ולכן מבחינתי זו תהיה חובה למדוד את הווסט בחנות מקצועית. אם הייתי מסתמך רק על האתר של החברה, וזאת על סמך ניסיון והכירות עם דגמים אחרים, סיכוי סביר שהייתי נופל על מידה גבולית ולא נכונה.

הווסט בהווייתו הינו תחרותי ולכן הרבה יותר פרקטי לרוץ רק עם שתי השפופרות מלפנים, אך מצד שני מי שזקוק ליותר מ- 700ml בריצות הנפח שלו עדיף שירכוש או שקית שתייה או שפופרות בנפח גדול יותר. האופטימלי הינו לרוץ גם עם שקית וגם עם שפופרות רק שצריך לתת את הדעת על כך שתא השפופרות תופס נפח לא מבוטל ואז פחות נוח להוציא ולהכניס ציוד כגון מצלמת אקסטרים או טלפון סלולרי מהתאים הרוחביים.

שני התאים הרוחביים שימשו בעיקר לנשיאת תזונה וסוללות גיבוי לפנס הלילה. מרבית הציוד שנשאר נכנס לתא האמצעי בחלקו האחורי של הווסט.

 

שני הדברים העיקריים שהפריעו לי:

 1. מבנה הווסט באזור העורפי – ניסיתי לרוץ כמה פעמים בין אם ללא חולצה ובין אם עם גופייה. חלקו העליון של הווסט שפשף לי את העורף ולא היה מנוס מלרוץ עם חולצה כאשר החולצה היחידה שאכן הרגישה מתאימה, לאו דווקא נכונה או נוחה, היתה החולצה של חברת Raidlight וזה תודות לצווארון שלה.
 2. אין כיסי מותן – למרבית הווסטים הקיימים בשוק שיש כיסי מותן ואני מוצא זאת מאד נוח ופרקטי בין אם בכדי לאפסן את הטלפון הנייד, תזונה, שאריות של ג'לים וכו'. בהחלט הייתי מצפה לפתרון שכזה שאני רואה אותו מתבקש ופרקטי.

 

Gillet Responsiv 8L 2016

 

לסיכום:

האם מצאתי את הווסט Responsiv 3L נוח בריצות הארוכות?

לאחר שמוודאים את נושא המידה ומבצעים כמה וכמה התאמות אז אפשר לומר בפירוש שהווסט הופך להיות חלק מהגוף אך הוא איננו נותן את אותה ההרגשה שחוויתי עם הווסטים הקודמים של Raidlight ו/או Salomon – דבר זה בהחלט פגם בחווית הריצה שלי.

 

האם ה- Responsiv 3L פרקטי מבחינת הוצאה והכנסת ציוד?

כן אך יש לתת את הדעת מבחינת צריכת נוזלים ולוותר על שתי השפופרות מלפנים. הכיסים הרוחביים נהדרים לנשיאת תזונה אך לא הייתי מכניס לשם פנס ראש, טלפון סלולרי או מצלמת אקסטרים. פתרון נשיאת מוטות ההליכה הינו מצוין ומאד אהבתי את הפשטות בהכנסתם ובהוצאתם. (כל הציוד אשר ציינתי מעל ברשימת הציוד בבחינה ארוכת טווח הוכנס בהצלחה לווסט).

 

האם ניתן להתאים את ה- Responsiv 3L למשתמש בצורה אופטימלית?

התשובה על כך היא כן במיוחד תודות לגלגלות ההצמדה של הווסט.

 

מה הם השינויים שאני רואה כחובה בווסט?

 • הוספת שני כיסים ייעודיים באזור המותן.
 • חזרה למבנה הווסטים וסוג הבד באזור העורף.

 

האם אני ממליץ על ווסט הריצה Raidlight Responsiv 3L?

אני מודה שאני מעט מאוכזב ורגשותיי מעורבים. אני מאד אוהב את המותג אבל הוא גרם לי לאי נוחות ופציעה ולכן אני פחות יכול להמליץ עליו. כמו תמיד אני אומר את האמת שלי ומה עבד או לא עבד עבורי.

כמאמן אני ממליץ למתאמנים שלי לרכוש שני ווסטים. האחד לאימונים והשני לתחרות. ה- Responsiv 3L הוא ווסט מהסוג השני והוא חייב להתאים לכם ככפפה ליד.

 

 

נתראה בשבילים ובדרכים.

שלכם,

יניב

 

Leave a reply:

Site Footer