סקירת ווסט הריצה Raidlight Gilet Responsive 8L

 

raidlightlogoהיי חברים,

עברו שלושה חודשים מאז התחלתי את הבחינה על ווסט הריצה של חברת RaidLight ה- Gilet Responsive 8L.

ה- Gilet Responsive 8L הינו הווסט השני בקטגוריית העילית של חברת RaidLight כאשר מעליו קיים דגם בנפח של 15 ליטרים שגם אותו ניסיתי, אך לאחר כשבועיים של ריצה ובחינה, החזרתי אותו ליבואן.

אם אי פעם חשבתי שדגם ה- S Lab 12 Set של חברת Salomon הוא הווסט האופטימלי אז במקרה הנ"ל קיבלתי קריאת השכמה מצלצלת.

ה- Gilet Responsive 8L הינו הווסט הכי נוח, או כמו שרובינו מגדירים, הכי "עור שני" שאי פעם בחנתי. אך האם גם מצאתי אותו פרקטי? על כך בהמשך הסקירה.

 

לשאלת הגילוי הנאות: הווסט הושאל לידי למטרת הסקירה ע"י היבואן וניתנה לי האפשרות לרכוש אותו במחיר מוזל. כמו בכל סקירה המידע מועבר אליכם הקוראים בצורה ישירה ללא התערבות גורם זה או אחר.

אני מודע לכך שלסקירותיי יש השפעה ישירה עליכם הקוראים בבואכם לרכוש מוצר זה או אחר. דעו כי אין זה משנה באם רכשתי מוצר או אם קיבלתיו למטרת סקירה. תמיד אכתוב את האמת שלי ומה עבד או לא עבד עבורי.

 

אחזור מעט על כמה פרטים שציינתי בפוסט הראשוני בפייסבלוג. ה- Gilet Responsive 8L הינו ווסט ריצה ייעודי ומינימלי לרץ המתאמן למרחקים הארוכים.

 

מפרט כללי:

 • נפח כללי: 8 ליטרים
 • משקל: 160 גר'
 • 2 כיסים ייעודיים מלפנים לבקבוקי שתייה/פלאסקים
 • 2 כיסים עמוקים מלפנים לציוד נלווה
 • תא גדול לאפסון ציוד ולשקית שתייה
 • תא צר לאפסון ציוד
 • משרוקית
 • הווסט מגיע עם שקית אטומה אשר ייעודה הוא שמירה על חפצים מרטיבות וכיו"ב
 • מערכת הידוק באמצעות שתי גלגלות
 • הווסט מגיע ללא שקית שתיה ו/או פלאסקים – ניתן לרכוש בנפרד
 • לווסט רצועות הידוק למקלות הליכה בחלקו האחורי של הווסט

 

מחיר המנשא הוא 590 ש"ח לפני הוספת פתרונות שתייה ובהשוואה למותגים אחרים בשוק, הוא נחשב בין היקרים.

 

 

כרץ ובוחן ציוד שהתנסה בכמה וכמה ווסטים ממותגים שונים, (ראו סקירתי הן על ווסט הריצה של Ultraspire ובמיוחד ווסט הריצה של Salomon), הופתעתי מאד ממשקל הווסט החדש, מאיכות החומרים ומהמינימליזם שלו בהשוואה להיצע הווסטים ההזוי שיש בארצנו.

ובנקודה הזו התחלתי לשאול את עצמי שאלות במקביל להתייעצויות עם חברים ורצים מנוסים ממני בתחום הריצות הארוכות. שאלתי את עצמי האם בנפח של 8 ליטרים ניתן מצד אחד להכניס את כל הציוד שאני לוקח עמי לריצות מבחן או שלא? מהו להגדרתי ציוד חובה והאם קיימת הפרדה בין ציוד לזמן אימון לבין ציוד ליום התחרות? האם חלוקת התאים נוחה עבורי? ועכשיו לסקירה.

 

20161211_122339

 

את הסקירה חילקתי למספר מרכיבים והרי הם לפניכם:

אתחיל דווקא מהציוד המקסימלי אותו אני נושא בכל בחינה של ווסט אל מול ציוד חובה בכל ריצה. לכל רץ התובנה שלו בנוגע לציוד חובה וזו כמובן מתחלקת הן לאימונים והן ליום התחרות.

להערכתי מכיוון שמרבית המרוצים מאורגנים בצורה נאותה, לא ראיתי הרבה רצים אשר סוחבים עליהם ציוד בסגנון של "כל הבית על הגב", אלא לוקחים את הציוד הבסיסי ואפילו המינימלי בכדי שחווית הריצה והתחרות תהיה זו שמתווה את הדרך.

רשימת הציוד שתראו מיד היא סוג של הכלאה בין חובה לבחירה. זו הרשימה שנמצאת עלי ברוב ריצות הבחינה והסתגלות, ולו בשביל לחוות "על הבשר" כיצד כל ווסט מרגיש ומתנהג במיוחד בריצות הנפח.

 

הציוד שלי בריצות ארוכות:

 • 2 פלאסקים בנפח של 500-600 מ"ל
 • שקית שתייה בנפח של 1.5 או 2 ליטרים (תלוי עונה ומרחק)
 • ג'לים וסוכריות של 32GI
 • טבליות איזוטוני (במידה ויש נק' למילוי מים)
 • כדורי מלח
 • 4-6 חטיפי אוכל
 • פנס ריצה
 • סוללות לפנס (גיבוי בריצות הלילה)
 • מטען נייד לפלאפון/שעון
 • ערכת עזרה ראשונה בסיסית
 • תחבושת אלסטית מקררת של CoolCore
 • ג'ל אלכוהול לחיטוי
 • מגבונים לחים
 • מצלמה ודורגלים (לפי צורך)
 • מוטות הליכה מתקפלים (לפי צורך)
 • כסף

 

מידות וחלוקת תאים:

לחברת RaidLight יש שתי מידות: S/M ו- L/XL ולכן בבואכם לרכוש את הווסט, אני ממליץ שתעשו זאת בחנות מתמחה ולא ברכישה באינטרנט.

לדוגמה: בניגוד לדגם ה- 8 ליטרים שבחנתי ,שהוא במידה L/XL, והרגיש לי כ- "עור שני" אותה מידה בדגם ה- 15 ליטרים הרגישה כגדולה מידי וזאת למרות שהידקתי את מערכת החביקה.

 

חלוקת תאים מלפנים

 20161211_120017

 

מלפנים ישנם ארבעה תאים: שני תאים ייעודיים לבקבוקי שתייה ו/או פלאסקים ועוד שני תאים בצורת בננה, עמוקים מאד אשר בתוכם ניתן לאפסן תוספי תזונה, אביזרים נלווים כגון כפפות או אפילו מעיל טכני מתקפל ואפילו טלפון נייד, אם כי ספציפית בנוגע לטלפון הנייד הייתי נמנע – פחות נוח אך אפשרי.

 

20161201_223117

 

 

חלוקת תאים מאחור

20161201_223059

 

מאחור נמצא תא ייעודי גדול ובחלקו החיצוני ישנו תא נוסף. בתוך התא הגדול ישנה לולאה ייעודית לשקית שתייה כך שאם אינכם משתמשים בבקבוקים ו/או פלאסקים, תוכלו לרכוש שקית שתייה בנפח של עד 2 ליטרים ולמעשה להשתמש בכיסים מלפנים אך ורק לנשיאת ציוד. עוד בחלקו האחורי אנו רואים 4 חבקים ייעודיים למקלות הליכה ו/או ציוד נלווה.

 

איכות וגימור הווסט:

אני חושב שהמילה הכי מקצועית שאוכל לציין כאן היא WOW!

 

20161211_122321

 

איכות הבד הנושם, ההלחמות והתפרים, הכל משדר ציוד קצה ובוטיק בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, וכאן אני אומר בריש גלי – זהו הווסט הכי נעים שאי פעם רצתי אתו נקודה סוף פסוק.

החברה היחידה שמתקרבת לאיכות הגימור הזו היא Salomon וכבר ידוע כי בשנת 2017 הווסטים של החברה יהיו עשויים מאותו סוג בד כמו זה של RaidLight.

מצד שני ובהשוואה ישירה לווסט של חברת Salomon ב- Gilet Responsive 8L אין את אותה כמות הכיסים כמו ב- Salomon והדבר מצריך תכנון אחר.

 

20161211_114745

 

חווית הריצה שלי עם הווסט:

אז לאחר שפירטתי את מרכיביו של הווסט, הגיעה הזמן לפרוט את חוויותיי ומה עבד או לא עבד עבורי.

נתחיל מעניין המידה:

חובה לבדוק התאמה מושלמת לפני שרוכשים ווסט. כפי שציינתי בהשוואה לדגם ה- Gilet Responsive 15L מידת דגם ה- 8L שהתאימה לי היתה L/XL ולא S/M – מוזר אבל זו המציאות.

 

gilet-responsiv-8l_roller

מערכת הידוק הווסט לגוף היא גאונית. כל שיש לעשות הוא לסובב את הגלגלות עם כיוון השעון ובכך הווסט מתהדק על הגוף. הווסט יושב בצורה הדוקה ונעימה על הגוף  ואין שום לחץ בין אם על שרירי הסרעפת ו/או הבין צלעיים כך שהנשימה היא נעימה וטבעית.

טעות נפוצה בעניין שחרור ההידוק היא שהרצים מנסים לסובב כמה וכמה פעמים ובכך פוגמים במנגנון ההידוק. יש לסובב רבע סיבוב נגד כיוון השעון ואז המערכת נפתחת.

 

הרציונל של הווסט הזה הוא Keep It Simple Stupid. ארבעה כיסים ייעודיים מלפנים לא באמת נותנים לך אפשרות אחרת, (לא אהבתי שאין כיסי מותן שבו אוכל לשים את הטלפון הנייד שלי או סוללה נטענת, או אפילו שאריות של ג'לים כמו בווסטים של Ultraspire ו/או Ultimate Direction), ואם לדוגמה בווסטים אחרים הייתי סוחב מצלמה וציוד נלווה, כאן הדגש הוא לקחת את מה שצריך באמת ואת הפוזה להשאיר לאחרים. תכנון נכון, מחשבה ופרגמטיות – זה שם המשחק.

גם ב- Gilet Responsive 8L היו חסרות לי הלולאות הייעודיות למקלות ההליכה כמו בווסט של חברת Ultimate Direction. החביקה ויותר מכך הנגישות אינה אופטימלית ומצאתי את עצמי מוריד את הווסט על מנת להוציא את המקלות. חומר למהנדסי המוצר לשנת 2018 כי לשנה הקרובה לא יהיה שינוי מהותי מלבד נפח.

בנוגע לנושא כן שקית שתייה/לא שקית שתייה – אני ממליץ לרוץ עם שקית שתייה בנפח של גג 1.5L ושני פלאסקים בנפח של עד 1.2L כולל.

 

20161211_114503

 

לסיכום:

האם מצאתי את ה– RaidLight Gilet Responsive 8L  נוח לנשיאה בריצות הארוכות ?

שוב הכל תלוי ציוד. הווסט מלמד אותנו להיות מאד פרקטיים ולכן יש לקחת בחשבון ולתכנן היטב מהו הציוד הדרוש לאותו אימון ו/או מירוץ.

 

האם ה–  RaidLight Gilet Responsive 8L  פרקטי מבחינת הוצאה והכנסת ציוד ?

עבורי כן. יש לזכור שהווסט הזה קליל ביותר. 160 גר' שיורדים תוך שניה וניתן להוציא כל דבר מהתא הגדול מאחור.

 

האם ניתן להתאים את ה   RaidLight Gilet Responsive 8L למשתמש בצורה אופטימלית ?

חד משמעית כן! זהו הווסט הכי נוח שרצתי אתו עד היום.

 

מה הם השינויים שאני רואה כחובה בווסט ?

 • חבקים ייעודיים למוטות הליכה כמו בווסטים החדשים של UD.
 • כיסי מותן מבוססי סגירה מגנטית כמו בווסטים של Ultraspire.

 

האם אני ממליץ על הווסט Raidlight Gilet Responsive 8L?

ממליץ בחום רב.

 

נתראה בשבילים ובדרכים.

שלכם,

יניב

 

 

 

 

 

Leave a reply:

Site Footer